WPROWADZENIE

Doświadczenia produkcyjne firmy MEDICON INSTRUMENTE (Tuttlingen) sięgają stuleci. Wielowiekowa sztuka metalowego rzemiosła, starannie dobrany surowiec, precyzja wykonania, nowoczesne urządzenia produkcyjne, stały postęp technologiczny doprowadziły do osiągnięcia najwyższej jakości oferowanych narzędzi i zapewniły firmie MEDICON INSTRUMENTE mocną pozycję w światowej czołówce producentów narzędzi chirurgicznych.

Stała współpraca z wiodącymi chirurgami i naukowcami w świecie pozwala na wprowadzanie ciągłych ulepszeń i zmian w ergonomii, wielkości oraz dostosowywanie narzędzi do nowych technik operacyjnych.

Aktualnie oferujemy ponad 30 000 różnych narzędzi chirurgicznych dla wszystkich gałęzi chirurgii:

 

Narzędzia wykonywane są ze stopów wysokogatunkowej stali nierdzewnej, klinicznie testowanej, spełniającej wymogi norm europejskich, potwierdzone certyfikatem materiałowym. Wszystkie narzędzia posiadają wysoką odporność na korozję i ścieranie. Odznaczają się właściwościami mechanicznymi typu: twardość, wytrzymałość, elastyczność i sprężystość. Powierzchnie narzędzi są matowe. Można poddawać je sterylizacji parowej w temp. do 134oC, gazowej i gorącym powietrzem w temp do 200o oraz dezynfekować w roztworach o dużych stężeniach (Virkon, Polsept, Sekusept itd.).


Instrumenty są przystosowane do operacji ogólnochirurgicznych, specjalistycznych jak i mikrochirurgicznych.


Część narzędzi: nożyczki, imadła, pęsety, kleszcze do cięcia drutu posiadają wzmocnione części pracujące, tzw. twarde wkładki lub utwardzone ostrza. Tego typu narzędzia są odporne na ścieranie, co przedłuża tym samym żywotność narzędzi, czyniąc ich zakup bardziej opłacalnym.


Narzędzia wykonane z tytanu (głównie imadła i pęsety) nie tracą swoich walorów użytkowych przez cały okres ich użytkowania. Ponadto są bardzo lekkie - zapewniając chirurgowi komfort pracy podczas zabiegów naczyniowych i kardiochirurgicznych.


Wyjątkowo lekkie i trwałe (odporne na ścieranie) są narzędzia o częściach roboczych pokrytych proszkiem diamentowym. Tego typu narzędzia gwarantują ponadto absolutnie pewne chwytanie igieł, materiału szewnego oraz tkanek miękkich.


Oferta firmy córki bob_Instruments (Tuttlingen) zawiera ograniczoną ilość wzorów narzędzi (podstawowe). Parametry techniczne i jakościowe oferowanych przez bob Instruments wyrobów nie odbiegają od narzędzi firmy matki MEDICON INSTRUMENTE.


Producent, firma Medicon Instrumente, udziela 10-letniej gwarancji na materiał dla instrumentów medycznych wykonanych ze stali nierdzewnej.

Każde narzędzie posiada wyraźne i trwałe oznaczenia:

  • nazwę firmy - Medicon Instrumente lub bob Instruments

  • numer katalogowy

  • znak CE

  • napis Stainless (nierdzewne)

 

ZWROT TOWARÓW / NARZĘDZI CHIRURGICZNYCH

Nabywca nie może odmówić przyjęcia zamówionych zgodnie z ustaleniami towaru ani zapłaty za dostawę w/w towaru.

Zwrot towaru będzie akceptowany wyłącznie po uprzednim zatwierdzeniu / zgodzie producenta uznającego zwrot jako przypadek jednostkowy.

Jako dowód doręczenia zwróconych artykułów należy przedstawić dokument potwierdzający datę dostawy.

W zależności od wieku i stanu zwróconego towaru mogą wystąpić odliczenia cenowe.

Jeżeli przyczyna zwrotu nie wynika z wady towaru i nie jest zawinione przez dostawcę, producent jest uprawniony do naliczenia kosztów:

  • np. związanych z usunięciem grawerów

  • opłat manipulacyjnych w wysokości 20% wartości towaru.

Odpowiedzialność za zwrot towaru producent ponosi od chwili otrzymania nieuszkodzonego produktu w siedzibie firmy. Koszty transportu ponosi strona zwracająca towar.

Otwarte (opakowania) implantów z powodów odpowiedzialności prawnej nie podlegają zwrotowi.

oferta ogólna         narzędzia           urologia          biopsja         przeciwżylakowe         pompy